Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Medycyna W Polsce

W Polsce działa ponad 500 gabinetów medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna rozwija się w Polsce od początku lat 90., a od 2000 roku można obserwować jej prawdziwy rozkwit.  W Polsce działa też ponad 20 tys. gabinetów i klinik stomatologicznych. Polska zajmuje także siódme miejsce w Europie pod względem liczby uzdrowisk. W polskich gabinetach pracują wykwalifikowani lekarze i specjaliści, którzy dbają o najwyższą jakość przeprowadzanych procedur. Dzięki dofinansowaniom UE, polskie ośrodki  dysponują sprzętem wartym dziesiątki milionów euro.  Niektórymi urządzeniami dysponują jako jedne z kilku w Europie. Dzięki temu Polska to jeden z najczęściej odwiedzanych w celach medycznych krajów w Europie.

Lekarze
Polscy lekarze słyną w świecie już od XVI wieku! Stale, dzięki swoim osiągnięciom wspierają rozwój światowej medycyny. Mowa tu choćby o niezwykle zasłużonym dla kardiochirurgii prof. Zbigniewie Religa, który jako pierwszy dokonał pierwszego zabiegu przeszczepu serca w Polsce,  czy Tadeuszu Krwawiczu, który przyczynił się do tego jak funkcjonuje współczesna okulistyka. Polska, to także kraj, który każdego roku wypuszcza w świat świetnie przygotowanych do zawodu  lekarzy. Kształcenie medyczne w Polsce niezmiennie cieszy się na świecie doskonałą opinią, dlatego młodzi ludzie z całego świata przyjeżdżają do Polski, aby studiować na akademiach medycznych. W roku akademickim 2009/2010 ich liczba wyniosła 4,8 tys. osób!

Polscy lekarze są cenieni za profesjonalizm i umiejętności, dlatego rok rocznie, rekrutuje się ich do pracy, m.in. w Skandynawii czy na Wyspach Brytyjskich. Jednak według ostatnich doniesień, polscy lekarze traktują pracę za granicą tymczasowo i wracają, żeby w Polsce i z sukcesem prowadzić swoje praktyki.  W lutym 2010 roku, na 116 tysięcy aktywnych zawodowo polskich lekarzy wnioski niezbędne do pracy w Unii Europejskiej miało ok. 8 tysięcy.