Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Implant dentystyczny

Rezerwuj

Specjalistyczna Klinika Dentystyczna Wellness Dentica w Warszawie, Warsaw

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Implanty to najbardziej fizjologiczna alternatywa w przypadku uzupełniania braku zębów. Implant wygląda, funkcjonuje i jest odczuwany jak zwykły ząb. Nie trzeba szlifować zdrowych zębów aby np. wykonać most lub protezę bezklamrową, wszczepione implanty zapobiegają zanikowi kości szczęk, co w perspektywie czasu zapobiega zmianom w zakresie kostnego szkieletu twarzy ( w znacznej mierze odpowiada to za brak widocznych "efektów" starzenia się, m.in. skrócenia dolnego piętra twarzy, zapadania się okolicy podnosowej, wysunięcia bródki, zapadnięcia policzków). Sztuczne zęby są stabilne, trwałe i imitują do złudzenia zęby naturalne.

Leczenie z zastosowaniem implantów może mieć różną formę:
* każdy implant ( czyli tytanowa śruba umieszczona w kości szczęk odpwiadająca korzeniowi zęba) zostaje zaopatrzony koroną  - jest to najbardziej fizjologiczny sposób uzupelniania zębów, możliwy do zastosowania w przypadku braku jednego, kilku, a czasem nawet wszystkich zębów
* implantomost - jest to rozwiązanie polegające na wykonaniu tzw. mostu, kiedy filarami utzrymującymi nie są oszlifowane zęby własne pacjenta, ale wszczepione implanty . Rozwiązanie to umożliwia wszczepienie mniejszej ilości implantów niż liczba brakujących zębów. Most jest naklejany w jamie ustnej na stałe lub przykręcany. pacjent samodzielnie nie może wyjąć tych uzupełnien z jamy ustnej.
* "przykręcana proteza" - jest to uzupełnienie, które zastępuje nie tylko brak zębów, ale także brak tkanek miekkich ( czyli dziąsła), jest umieszczane na implantach w sposób trwały ( przykręcane , protezę taką zdjąć może jedynie lekarz), poza zębami sztucznymi jest tu element płyty wykonanej z tworzywa, pokrywającej tylko brzeg dziąsła. Rozwiązanie to stosuje się w przypadku rozległych braków zębów oraz znacznego zaniku kości i dziąseł ( wtedy kiedy nie można wykonac typowych implantów)
* protezy tzw. overdenture na implantach - to ruchome protezy, które są mocowane do implantów za pomocą różnego rodzaju "zamków", "zatrzasków", "magnesów", "lokatorów" "belek", zamocowanie to ma zapewnić stabilne utrzymanie i komfort żucia, mówienia, śmiechu. Aby zdjąć protezę pacjent musi użyć dość znacznej siły. Rozwiązanie przeznaczone dla całkowitego braku zębów, kiedy możemy zdecydować się tylko na kilka implantów, a także dla osób od lat użytkujących protezy całkowite, które chcą poprawić sobie jakość funkcjonowania.

Implanty stosujemy w poniższych przypadkach:

1) Kiedy brakuje pojedynczego zęba lub kilku i decydujemy, aby każdy brakujący ząb zastąpić implantem.

2) Kiedy brakuje kilku lub wielu, a nawet wszystkich zębów, a pacjent życzy sobie stałego uzupełnienia

3) Kiedy brakuje wielu lub wszystkich zębów, a pacjent życzy sobie bardziej komfortowej protezy, wtedy potrzebne są 2 lub 4 implanty, aby znacznie poprawić jej utrzymanie w jamie ustnej podczas jedzenia, swobodnego mówienia, śpiewu czy też śmiechu. proteza górna często może być pozbawiona płyty na podniebieniu co poprawia odczuwanie smaku i temperatury pokarmów.


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »