Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Zmniejszenie warg sromowych w znieczuleniu miejscowym

Rezerwuj

Linea Chirurgia Plastyczna, Warsaw

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Skrót informacji
Optymalna kandydatka: pacjentka z asymetrycznymi lub długimi (wystającymi ponad poziom warg sromowych większych) wargami sromowymi mniejszymi.
Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), w przypadku znieczulenia ogólnego również: elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.
Rodzaj znieczulenia: ogólne lub miejscowe.
Czas trwania zabiegu: 40-60 min.
Pobyt w klinice: pacjentki opuszczają klinikę 2-3 godziny po zakończeniu zabiegu.
Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień w operowanych okolicach. Występują również pewne dolegliwości bólowe kontrolowane bez trudu za pomocą typowych leków przeciwbólowych. Przez pierwsze 24-48 godzin po zabiegu występuje zazwyczaj niewielkie plamienie z linii szwów zbliżone natężeniem do końcówki miesiączki. Większość zasinień i obrzęków ustępuje w wciągu 7-10 dni. Korzystanie z prysznica jest możliwe już na 2-3 dobę po operacji. We wcześniejszym okresie do higieny intymnej stosowany jest odpowiedni płyn odkażający przepisany przez lekarza.
  • Powrót do pracy: zazwyczaj możliwy jest następnego dnia po zabiegu, rzadziej po 1-2 dniach, w zależności od stopnia wrażliwości pacjentki na ból.
  • Powrót do aktywności seksualnej : po upływie 2-4 tygodni.
  • Powrót do sportu: jak wyżej. Zaleca się unikanie uczęszczania na pływalnię do 2-3 tygodni po operacji.
Kontrole po zabiegu: Zazwyczaj stosowane są szwy rozpuszczalne, które ulegają rozpuszczeniu po upływie ok 14 dni. Zalecana są też wizyty kontrolne po tygodniu oraz miesiącu po zabiegu, nie są one jednak konieczne.
Efekty operacji: trwałe.


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »

Powiązane usługi