Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Linea Chirurgia Plastyczna

Warsaw

O nas i klinice
Linea Corporis powstała dzięki połączeniu praktyk trzech doświadczonych lekarzy, nowej filozofii działania i wytrwałemu dążeniu do realizacji wspólnego marzenia. Postrzegamy piękno jako atut w dążeniu do pełni życia, jako formę wolności. Nasza praca jest dla nas ważna, ponieważ mamy ambicję być czymś więcej niż jeszcze jednym ośrodkiem chirurgii plastycznej. Chcemy być nicią łączącą medycynę i sztukę. Stworzyliśmy wrażliwy i komunikatywny zespół z indywidualnym podejściem do problemów każdego pacjenta. Zespół pracujący w atmosferze wzajemnego zaufania, ciepła, optymizmu, zrozumienia innych i dyskrecji.

Biorąc pod uwagę uwarunkowania kulturowe i otoczkę medialną czasów w jakich żyjemy nie trudno zgadnąć, że zwiększość operacji estetycznych wykonuje się u kobiet (od 85% do 95% według różnych statystyk). Myliłby się jednak ktoś kto sądziłby, że operują się w większości gwiazdy popkultury lub osoby publiczne. To przesąd sięgający korzeniami kilka dekad wstecz. Na przykład statystyczna pacjentka poddająca się operacji powiększenia piersi w USA ma 28 lat, dwoje dzieci i prowadzi uregulowane życie rodzinne oraz zawodowe. Operacje estetyczne nie tylko w USA czy w krajach Europy zachodniej ale również w Polsce już dawno "zabłądziły pod strzechy". Mimo, że intuicyjna odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało jest dość oczywista (poprawa wyglądu znacząco podnosi samopoczucie i ocenę własnej wartości), dopiero niedawno przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania zmierzające do wyjaśnienia tego zjawiska. Wynika z nich, że pacjenci odczuwają znaczną i długotrwałą poprawę samooceny własnego wyglądu po operacjach estetycznych. Badacze zaobserwowali nie tylko, że pacjenci są w znakomitej większości przypadków zadowoleni z efektów operacji ale również, że doświadczają oni znaczącego, spadku w częstości występowania negatywnych emocji związanych z własnym wyglądem w sytuacjach towarzyskich i intymnych. 

Z różnych źródeł wynika że, że 87% badanych jest bardzo zadowolona z wyniku operacji. W rok po operacji 93% pacjentów klinik chirurgii estetycznej nie zmieniło zdania o słuszności poddania się operacji, a 97% pacjentów poleciłoby operację swoim bliskim lub znajomym.

Tak więc nie tylko na podstawie (niekoniecznie kobiecej) intuicji ale również dzięki konkretnym dowodom można twierdzić że powodem upowszechnienia się chirugii plastycznej jest fakt, iż pacjenci, którzy poświęcą swój czas i pieniądze na wykonanie operacji estetycznej osiągają znaczące i długotrwałe korzyści.


Warszawa


Polecane usługi