Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Lipoliza

Rezerwuj

Klinika Medycyny Estetycznej Katowice, Katowice

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Lipoliza to liposukcja bez chirurgicznej ingerencji. Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest znana od lat fosfatydylocholina, naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi.
Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki. Leczeniu mogą być poddane rejony twarzy (podbródek), okolice brzucha, bioder, pośladków, ud jak również ramion i karku, okolice pleców.
 
Przeciwskazaniem do podania preparatu są ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie warfaryny, aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew. Z reguły nie wykonuje się zabiegów lipoterapii u osób poniżej 18 roku życia, u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią. Przeciwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników (np. alergia na soję), zaburzenia menstruacji.  Objawy uboczne wiążą się z ogólnym ryzykiem związanym z samą iniekcją (infekcja w miejscu wkłucia, bolesność zabiegu, wystąpienie krwiaka). Dodatkowo u dużej części pacjentów występuje obrzmienie i przegrzanie miejsca iniekcji, ból, wrażliwość na ucisk i świąd. Najczęściej objawy te całkowicie ustępują po okresie 3-4 dni.
 
Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok 4 tygodni. Ponad 80 proc. pacjentów jest zadowolona z efektów po 2-3 zabiegach. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników  tolerancji pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej, oczekiwań po zabiegu. Jednorazowa dawka maksymalna jest dosyć duża i wynosi ok. 5 ampułek w przeliczenie na czysty preparat Lipostabilu. Zawsze warto wziąć pod uwagę fakt, że po zabiegach lipolizy występują stałe objawy uboczne w postaci obrzęków, miejscowej bolesności, więc jeżeli są poddawane zabiegowi np. okolice brzucha, bioder, wałeczków podstanikowych lub wewnętrznej strony ud to na pewno doświadczenie po zabiegu nie będzie miłe włącznie z problemami ze spaniem. Jeżeli mamy możliwość wykonania zabiegu na różnych okolicach z pewnym odstępem czasowym zalecane jest takie rozwiązanie, ze względu na większy komfort po zabiegu.

Cena zależy od zużytego preparatu i okolicy poddanej zabiegowi.


Katowice


Dowiedz się więcej o ośrodku »