Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Leczenie bezdechu sennego i chrapania

Rezerwuj

Klinika Dentystyczno - Implantologiczna, Szczecin

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Istnieje  wiele schorzeń związanych ze snem np. bezsenność, narkolepsja, zaburzenia fazy REM, ale najbardziej rozpowszechnionymi ze wszystkich schorzeń tego typu jest chrapanie i bezdech nocny.

Chrapanie jest nie tylko uciążliwą przypadłością, (zwłaszcza dla innych domowników), lecz przede wszystkim  ma ogromny  wpływ na kondycję całego organizmu. Około 40% dorosłych powyżej 40 roku życia chrapie. 9% mężczyzn i 4% kobiet ma objawy bezdechu nocnego. Chrapanie występuje wówczas, gdy podniebienie miękkie i tzw. języczek wibrują w pobliżu tylnej ściany gardła. Bezdech nocny polega na całkowitym rozluźnieniu języka i podniebienia miękkiego, zostaje zablokowany przepływ powietrza i chory dusi się. Zmniejszony dopływ tlenu do mózgu, wywołuje obronną reakcję: mózg wysyła sygnał do mięśni oddechowych, które naprężając się odblokowują przepływ powietrza. Objawy bezdechu to głośne chrapanie z okresowym zatrzymaniem oddechu, senność w dzień, trudności z koncentracją, słaba pamięć, zmiana osobowości.


Aparat TAP jest niezwykle pomocny w leczeniu chrapania i bezdechu nocnego. Składa się z dwóch szyn mechanicznie połączonych ze sobą specjalną śrubą. Szyny w kontrolowany sposób utrzymują żuchwę w wysuniętej pozycji, co powoduje udrożnienie gardła. Szyny zakłada pacjent udający się na nocny spoczynek lub drzemkę. Lekarz wykonuje indywidualną szynę, której użytkowanie natychmiast uwalnia pacjenta od problemów  z  chrapaniem (bez ingerencji chirurgicznych czy długotrwałego leczenia). Badania naukowe potwierdzają skuteczność terapii z zastosowaniem aparatówTAP


Szczecin


Dowiedz się więcej o ośrodku »