Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

FUE Przeszczep Włosów

Rezerwuj

Hair Transplantation Clinic Katowice, Bielsko Biała

Dowiedz się więcej o ośrodku »

To nowoczesny zabieg stosowany w leczeniu łysienia. Główną istotą tego zabiegu jest pobieranie poszczególnych jednostek włosa- unit-ów każdego oddzielnie podczas tej samej sesji.
W porównaniu do tradycyjnej metody FUT zabieg FUE przynosi mniejsze uszkodzenia, szybszy proces gojenia, mniej widoczne blizny, a przede wszystkim nie ma widocznej linijnej, długiej blizny. FUE skierowany jest głównie do pacjentów, którzy preferują noszenie krótkich włosów. Szczególnie polecany jest również dla pacjentów po wcześniej przebytych ”starych” zabiegach na włosach, gdzie kolejne wycinanie skóry jest niemożliwe.

Lekarz pobiera poszczególne jednostki włosa-unity, które mogą zawierać od 1 do 4 włosków specjalnymi punkcyjnymi igłami minimalnych rozmiarów tj. średnicy 0,75 -1 mm.
Przed zabiegiem wykonywana jest dokładna ocena miejsca dawczego oraz określany zostaje zakres przeszczepianych włosów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym- nasiękowym. Do zabiegu FUE włosy z miejsca dawczego muszą być zgolone na wysokość 2-3 mm. Można również tak dobrać miejsce dawcze, że pozostawione dłuższe włosy wokół pozwolą na zakrycie miejsca pobrania. Przy użyciu specjalnych igieł pobierających dr Sandelewski pojedynczo pobiera pojedyncze jednostki włosa, które następnie przekładane są do specjalnego naczynia umieszczanego w lodówce- celem zminimalizowania obumarcia przeszczepianych włosów. Należy przy tym pamiętać, że powierzchnia pobrania w metodzie FUE w porównania do metody FUT będzie większa o ok. 25-30%, aby uzyskać – pobrać taką samą ilość włosów obliczoną dla FUT.

Po zakończonym zabiegu zakładany jest specjalna maść i opatrunek. O wynikach transplantacji włosów metodą FUE decyduje przede wszystkim jakość przeszczepianych włosów. Wobec tego FUE nie zawsze może być wykonywany dla wszystkich rodzajów włosów i dla każdego pacjenta.


Katowice


Dowiedz się więcej o ośrodku »

Powiązane usługi