Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Liposukcja (brzuch)

Rezerwuj

Chirurgia Ogólna i Medycyna Estetyczna Warszawa, Otwock

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Liposukcja to zabieg, który w sposób najbardziej skuteczny i nieodwracalny pozwala na pozbycie się zbędnych czy niepożądanych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Zabieg nie służy odchudzaniu, a modelowaniu sylwetki czyli likwidacji depozytów tłuszczu. Depozyty te występują typowo w następujących miejscach: brzuch talia wewnętrzna i zewnętrzna strona ud (tzw. bryczesy) wewnętrzna część kolan broda i ginekomastia tłuszczowa u mężczyzn. W naszej Klinice możemy zaproponować 8 rodzajów zabiegów liposukcji indywidualnie ukierunkowywanych do potrzeb pacjentów. 

SAL – tzw. klasyczna liposukcja, gdzie kaniule wprowadza się do tkanki tłuszczowej, podłącza się do specjalnego aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie co pozwala na odessanie uszkodzonej tkanki tłuszczowej.
PAL - czyli liposukcja wibracyjna wymaga urządzenia powodującego ruch kaniuli przód-tył co ułatwia uwalnianie komórek tłuszczowych z otaczających tkanek pozwalając na łatwiejsze ich odsysanie.
LAL – liposukcja laserowa - w pierwszej fazie zabiegu do tkanki tłuszczowej wprowadzana jest kaniula ze światłowodem lasera. Wysoka energia emitowana przez laser rozpuszcza tkankę, dodatkowo koaguluje naczynia co powoduje mniejszy uraz dla pacjenta. Następnie rozpuszczony przez laser tłuszcz jest odessany. Dodatkową korzyścią tej metody jest napięcie skóry przez podgrzanie jej przez laser co jest bardzo korzystne szczególnie dla pacjentów ze zmniejszoną elastycznością skóry lub jej nadmiarem.
WAL - Body Jet - tzw. liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. Podczas liposukcji WAL kaniulą podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór, który uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej oszczędzając jednocześnie bardziej włókniste struktury (nerwy i naczynia). Substancja ta jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. Tą sama kaniulą jest odsysana wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi.
Zabieg za pomocą metody WAL umożliwia przeszczepienie odessanej tkanki tłuszczowej w inne miejsce, np. w piersi.
NIL – VibroLipo - liposukcja rotacyjna. Bardzo nowoczesna metoda odsysania wykorzystująca patent belgijskiej firmy. Kaniula wibracyjna wykonuje ruchy w trzech płaszczyznach i emituje infradźwięki co powoduje uwolnienie tłuszczu z otaczających struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych.
Metoda bardzo efektywna i małoinwazyjna.
VASERLipo® – jest to liposukcja ultradźwiękowa, która umożliwia efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu z obszarów ciała. Każdy ma specyficzne obszary na swoim ciele, które są bardziej narażone na gromadzenie się tłuszczu, nawet przy stosowaniu rygorystycznej diety i ćwiczeń. Dzięki, VASER Lipo® możesz mieć teraz ciało, o którym zawsze marzyłeś przy krótkim czasie rekonwalescencji. Kolejna generacja kształtowania sylwetki, VASER Lipo czy LipoSelection®, używa energii ultradźwiękowej do precyzyjnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających.
 
Dual liposukcja

  • WAL+LAL
  • NIL+LAL
Dla pacjentów z dużą ilością tkanki tłuszczowej oraz nadmierną wiotkością skóry. Najlepsze efekty daje połączenie metody wodnej lub rotacyjnej z działaniem lasera. Dzięki WAL lub NIL usuwamy wyłącznie tkankę tłuszczową, a laser działając w warstwie powierzchownej powoduje napięcie skóry.


Ważne! Zabieg trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Czas zabiegu jest zalezny od ilosci wykonywanych okolic. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym dożylnym przy asyscie anestezjologa. Znieczulenie dozylne - sedacja+analgezja. Okolo godzine po zabiegu pacjent opuszcza klinikę. Około 3 dni po zabiegu pacjent moze wracać do kraju


Rodzaj metody jest dobierany w trakcie konsultacji. Uwzględniając badanie kliniczne preferencje pacjenta, a przede wszystkim efekt końcowy zabiegu.
Znieczulenie dożylne (sedacja + analgezja) (zawarto w cenie)
Ubranko po zabiegowe gratis

 

Zaliczka 10%


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »