Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Powiększenie piersi implantami okrągłymi

Rezerwuj

Chirurgia Estetyczna Warszawa, Warszawa

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Zabieg powiększania piersi jest procedurą chirurgiczną stworzoną w celu zwiększenia objętości kobiecego biustu. 
Zabieg ten może uczynić piersi bardziej proporcjonalnymi w stosunku do reszty ciała, może nawet wyrównać piersi, które różnią się rozmiarem lub kształtem oraz powiększyć i przywrócić kształt piersiom, które straciły swą krągłość lub kształt na skutek spadku wagi, ciąży, karmienia piersią lub wieku.
Operacja powiększania piersi może także znaleźć zastosowanie w celach rekonstrukcyjnych u pacjentek, które przebyły mastektomię lub cierpią na wrodzone anomalie budowy piersi.

Najlepszą kandydatką do zabiegu powiększania piersi jest kobieta powyżej osiemnastego roku życia, która jest niezadowolona z wielkości lub kształtu swojego biustu i pragnie zmienić jego wygląd.
Pacjentki muszą być też zrównoważone psychicznie, cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i mieć realistyczne oczekiwania.
Powiększenie piersi może poprawić wygląd biustu i, jak w przypadku wielu zabiegów chirurgii estetycznej, posiada często dodatkową korzyść w postaci podniesienia wiary pacjentki we własne siły.
 
Operacja powiększania piersi
 
Operacja powiększania piersi trwa od jednej do trzech godzin i jest przeprowadzana przeważnie w znieczuleniu ogólnym. Istnieje kilka różnych możliwych lokalizacji cięć:

 1. pachowa, która znajduje się pod dołem pachowym,
 2. podpiersiowa –  w fałdzie pod piersią
 3. okołobrodawkowa, czyli wokół brodawki sutkowej.
 Po wykonaniu  nacięcia, tkanka piersi jest unoszona, by utworzyć przestrzeń lub kieszeń, w którą następnie zostanie włożona proteza. Implant może zostać umieszczony w dwóch lokalizacjach:
 1. podgruczołowo, czyli nad mięśniem piersiowym większym
 2. podmięśniowo –  pod mięśniem piersiowym większym.
Implant zazwyczaj stanowi silikonową powłokę wypełnioną roztworem soli fizjologicznej. Większość implantów umieszcza się jako puste a następnie wypełnia aby zminimalizować wielkość blizny po nacięciu. Gdy proteza zostanie umieszczona, wówczas zamyka się nacięcia. Możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie -może zostać użyta taśma, a pierś owija się  materiałami opatrunkowymi. Jeśli to konieczne, może zostać założony dren celem odprowadzenia płynu w miejscu cięcia co jest normalną procedurą.

Zabieg powiększania piersi obejmuje wiele różnych opcji i technik. Wybory muszą być dokonywane w zależności od lokalizacji cięcia oraz ulokowania implantu. Rozwiązania odpowiednie dla Państwa będą uzależnione od indywidualnych warunków i dlatego najlepiej wybrać je po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Mówiąc ogólnie, istnieją „za” i „przeciw” w odniesieniu do każdej z opcji.  Pod względem umiejscowienia cięcia lokalizacje pachowa oraz podpiersiowa zazwyczaj wiążą się z rzadszymi powikłaniami dotyczącymi karmienia piersią w przyszłości, tym niemniej obie te lokalizacje powodują powstanie widocznej, choć małej, blizny. Lokalizacja okołobrodawkowa pociąga za sobą mniej widoczną bliznę, ale jest związana ze wzrostem komplikacji w sytuacji karmienia piersią.

W przypadku lokalizacji samego implantu, istnieje wybór  pomiędzy podgruczołową a podmięśniową.
 1. W położeniu podgruczołowym implanty umieszcza się nad mięśniem piersiowym większym. Choć ta lokalizacja wiąże się zwykle z krótszym czasem trwania zabiegu i rekonwalescencji, mniejszym bólem i łatwiejszym dostępem w razie reoperacji, może również spowodować wzrost ryzyka zwiększonej wyczuwalności implantu dotykiem, obkurczania się torebki łącznotkankowej wokół protezy oraz utrudniać wykonanie i interpretację mammografii.
 2. Z drugiej strony umiejscowienie podmięśniowe, czyli pod mięśniem piersiowym większym, zazwyczaj wiąże się z mniejszym ryzykiem przykurczu torebkowego, zmniejszenia palpacyjnej wyczuwalności implantu oraz ograniczenia przydatności mammografii. To położenie pociąga za sobą również dłuższy czas trwania zabiegu oraz powrotu do zdrowia, większy ból oraz mniejszą dostępność w przypadku reoperacji.
Rekonwalescencja po operacji powiększania piersi

Po zabiegu pacjentki często czują się nieco obolałe, zmęczone oraz odrętwiałe. Może to trwać przez kilka dni. Zwykle odczuwany jest pewnego stopnia ból, gdyż zabieg powoduje rozciągnięcie tkanek, aczkolwiek podmięśniowe położenie implantów  typowo wiąże się ze znaczniejszym bólem. Leki przeciwbólowe przepisywane przez lekarza mogą pomóc uśmierzyć wszelki ból i dyskomfort. Należy przez trzy do pięciu dni po operacji ograniczyć  do minimum ruchy prostowania ramion.
Kilka dni po zabiegu wszystkie założone opatrunki są zwykle usuwane. Pacjentki powinny nosić podtrzymujący biustonosz lub uciskający opatrunek, które stanowią podparcie dla piersi i pomagają utrzymać ich położenie. Dreny, jeśli zostaną użyte, są zazwyczaj usuwane  w ciągu doby lub dwóch od zabiegu. Szwy zdejmowane są w okresie siedmiu do dziesięciu dni po operacji.

Początkowo, kiedy skóra dostosowuje się do nowego rozmiaru piersi, okolica biustu może sprawiać wrażenie napiętej, a same piersi mogą się wydawać twarde, jednak w określonym czasie miękną. Obrzęk jest  zjawiskiem powszechnym i zaczyna ustępować w ciągu kilku tygodni. Zwiększona wrażliwość piersi na kontakt fizyczny może utrzymywać się przez miesiąc lub dłużej. Blizny zaraz po zabiegu i przez następne tygodnie będą różowe, ale zbledną w okresie kilku miesięcy.

Ilość czasu, jaką zajmuje powrót do zdrowia, będzie różnić się w przypadku każdej Pacjentki i każdej techniki. Po 6-14 dniach można powrócić do pracy , jednak prze kilka tygodni zaleca się powstrzymywanie od forsownych zajęć.

Ryzyko i powikłania zabiegu powiększania piersi

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewnego stopnia ryzyko. Aby zminimalizować czynniki, które mogą zwiększyć to ryzyko powikłań, należy udzielić chirurgowi wszelkich informacji na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie w przypadku palenia papierosów, przyjmowania leków, oraz jeżeli przechodziło się wcześniej  jakiekolwiek procedury chirurgiczne w miejscu lub w pobliżu miejsca, które ma być operowane. Można znacznie zredukować ryzyko, wybierając wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga plastycznego oraz postępując dokładnie według wskazówek przed  i po operacji.

Niektóre możliwe powikłania:
 
 • dodatkowa operacja,
 • niepożądane reakcje na znieczulenie,
 • powikłania karmienia piersią,
 • zanik tkanki sutka,
 • odkładanie się złogów wapnia,
 • przykurcz torebkowy,
 • zmiany czucia  brodawki sutkowej,
 • zmniejszenie objętości i pęknięcie implantu,
 • nadmierne krwawienie,
 • wypchnięcie protezy,
 • krwiak/miejscowe nagromadzenie się płynu surowiczego,
 • infekcja,
 • ograniczenia w badaniu mammograficznym,
 • martwica,
 • ból,
 • marszczenie implantu,
 • przemieszczenie implantu,
 • zespół wstrząsu toksycznego.

Cena obejmuje: Zabieg, znieczulenie, materiały + pobyt 1 doba/przy zabiegach w znieczuleniu ogólnym.


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »

Powiązane usługi