Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Liposukcja bioder

Rezerwuj

Chirurgia Estetyczna Warszawa, Warszawa

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Czas trwania zabiegu liposukcji uzależniony jest od kilku czynników :
 

 • ilości tkanki tłuszczowej, która ma zostać usunięta
 • zastosowanej techniki
 • wielkości obszaru objętego zabiegiem.
 
Całowity czas trwania operacji wynosi od 1 do 2 godzin. Zabieg jest przeważnie wykonywany w trybie ambulatoryjnym i wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego, rzadziej  zewnątrzoponowego.

Liposukcję rozpoczyna się od małych nacięć wykonanych w tych miejscach ciała, które obejmie zabieg. Następnie przez te nacięcia wprowadza się wąską  rurkę, zwaną kaniulą. Chirurg manipuluje kaniulą, rozbijając komórki tłuszczowe, zanim zostaną odessane. Potem nacięcia zszywa się.


Opis zabiegu liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu poprawę kształtu ciała poprzez usunięcie niepożądanych złogów tkanki tłuszczowej z określonych obszarów. Liposukcję wykonuje się zazwyczaj w rejonie brzucha, pośladków, policzków, podbródka, bioder, kolan, szyi, ud oraz ramion. Zabieg ten jest często przeprowadzany wraz z innymi zabiegami chirurgicznymi, takimi jak plastyka powłok brzucha lub lifting twarzy. Istnieje kilka całkiem nowych technik liposukcji, które przewyższają pod względem korzyści tradycyjne techniki. Liposukcja ultradźwiękowa oraz liposukcja tumescent to dwie z tych technik, które zwykle wiążą się z krótszym czasem trwania rekonwalescencji i bardziej precyzyjnymi efektami.

Idealnym kandydatem do liposukcji jest zdrowa fizycznie osoba o prawidłowej wadze, jednak posiadająca w niektórych obszarach ciała nadmiar tkanki tłuszczowej nie poddającej się regularnym ćwiczeniom ani diecie. Pacjenci powinni być także zrównoważeni psychicznie i mieć realistyczne oczekiwania w stosunku do tego, co może zaoferować dana metoda. Chorzy o sprężystej, elastycznej skórze zwykle osiągają najlepsze rezultaty, podczas gdy starsi pacjenci o obniżonej elastyczności skóry mogą nie uzyskać takich samych wyników jak młodsi pacjenci. 

Liposukcja potrafi skutecznie poprawić kształt ciała oraz, jak wiele zabiegów estetycznych, spowodować wzrost pewności siebie .Liposukcja nie zastąpi regularnych ćwiczeń ani zdrowego odżywiania się. Stosując zdrową dietę oraz systematyczną aktywność fizyczną można pomóc w podtrzymaniu wyników liposukcji. 

Rekonwalescencja po liposukcji

Po zabiegu mogą Państwo odczuwać pewien dyskomfort, ból, wrażenie sztywności, pieczenie lub czasowe zdrętwienie. Drenaż płynu z nacięć oraz możliwy obrzęk oraz krwawienie. W miejscu nacięć mogą zostać założone na pewien czas małe dreny zapobiegające gromadzeniu się płynu. Chirurg może przepisać Państwu leki przeciwbólowe, by pomóc uśmierzyć ból lub odczuwany dyskomfort, jak również antybiotyki, aby przeciwdziałać rozwojowi ewentualnej infekcji. Pacjenci powinni zacząć spacery tak wcześnie, jak to tylko możliwe, w zależności od zaleceń lekarza, by zapobiec powstawaniu zakrzepów w nogach.

Ubranie uciskowe podobne nosi się zazwyczaj przez kilka tygodni, by wspomóc skórę oraz kontrolować obrzęk. Szwy  usuwa się w ciągu ośmiu do dziesięciu dni. Większość obrzęków oraz zasinień ustępuje do trzech tygodni, choć pewien delikatny obrzęk może utrzymywać się przez ponad sześć-siedem tygodni. Po operacji zaobserwują Państwo wyraźną zmianę w kształcie swojego ciała, chociaż ostateczne rezultaty staną się widoczne, kiedy cały obrzęk zupełnie zniknie. Nowsze metody zwykle powodują mniejsze pooperacyjne zasinienie i mniejszy obrzęk.

Ilość czasu, jaką zajmuje powrót do zdrowia po liposukcji, różni się w przypadku każdego pacjenta. Ogólnie większość chorych może powrócić do normalnych czynności w ciągu kilku dni od zabiegu, ale wykonywanie zajęć wymagających większego wysiłku będzie musiało zostać odroczone o trzy do czterech tygodnie. 

Ryzyko i powikłania liposukcji

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewnego stopnia ryzyko dlatego niezbędny jest dokładny wywiad lekarski przed operacją.  Istnieją czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko powikłań. Należy udzielić chirurgowi wszelkich informacji na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie jeśli pali się papierosy, przyjmuje  leki, oraz jeżeli przechodziło się wcześniej  jakiekolwiek procedury chirurgiczne w miejscu lub w pobliżu miejsca, które ma być operowane. 

Możliwe powikłania:
 
 • obwisła skóra
 • pomarszczenie skóry,
 • zakrzepy,
 • nadmierna utrata płynu prowadząca do wstrząsu,
 • retencja płynu,
 • asymetria
 • zmiany w pigmentacji,
 • potrzeba dodatkowego zabiegu,
 • zdrętwienie, uszkodzenie skóry,
 • niepożądane reakcje na leki.
Cena obejmuje: Zabieg, znieczulenie, materiały + pobyt 1 doba/przy zabiegach w znieczuleniu ogólnym


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »

Powiązane usługi