Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Abdominoplastyka

Rezerwuj

Chirurgia Estetyczna Warszawa, Warszawa

Dowiedz się więcej o ośrodku »

dea zabiegu plastyki powłok brzucha (abdominoplastyka)

Chirurgia powłok brzucha , jest zabiegiem mającym na  celu zredukowanie do minimum problemu obwisłego brzucha. Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej ze środkowej oraz dolnej części brzucha. Dosyć często w trakcie zabiegu naciąga się jednocześnie osłabione mięśnie ściany brzucha. Zabieg ten można połączyć z liposukcją w celu zapewnienia poprawy konturu i wysmuklenia bocznych partii, ale różni się jednak od niej. Zabieg plastyki powłok brzucha obejmuje usunięcie zarówno tkanki tłuszczowej, jak i nadmiaru skóry, podczas gdy liposukcja rozwiązuje przede wszystkim problem złogów tłuszczu, zlokalizowanych w określonych obszarach. Miniabdominoplastyka może być przeprowadzona u pacjentów, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest zlokalizowany jedynie w dolnej części brzucha. Pozostawia zazwyczaj mniejsze blizny i wiąże się z krótszym czasem trwania zabiegu oraz okresu rekonwalescencji.

Optymalnym  kandydatem jest osoba z dużą ilością tkanki tłuszczowej lub luźną skórą brzucha, która nie uzyskała poprawy wyglądu pomimo stosowania  ćwiczeń i diety. Istotne  jest aby pacjenci  byli w stosunkowo dobrej kondycji, byli zdrowi fizycznie oraz zrównoważeni emocjonalnie. Istotne jest też, aby mieli realistyczne oczekiwania w stosunku do tego, co może zaoferować zabieg. Operacja plastyki powłok brzucha jest szczególnie skuteczna u pacjentek  po przebytych ciążach lub u osób ze znacznym ubytkiem wagi ciała, a także u chorych z osłabionymi mięśniami brzucha lub starszych osób z obniżoną elastycznością skóry. Pacjentki planujące ciążę powinny wstrzymać się  z operacją. Dotyczy to również osób planujących odchudzanie się.

Operacja  plastyki powłok brzucha potrafi z powodzeniem poprawić wygląd brzucha oraz, jak wiele zabiegów estetycznych, może podnieść samoocenę. Ten zabieg powinien  skutecznie usunąć rozstępy z dolnej partii brzucha, nie zawsze radzi sobie ze wszystkimi . Ponadto plastyka powłok brzucha może nie zlikwidować wszystkich fałdów skórnych lub nie zredukje obecności „sadełka’ na wysokości okolicy krzyżowej. Może również pozostawić sporą bliznę rozciągającą się pomiędzy kośćmi miednicy, tuż powyżej okolicy łonowej co jest charakterystyczne dla tego typu operacji.

Przebieg operacji plastyki powłok brzucha - abdominoplastyka

Technika operacyjna, rodzaj procedury oraz indywidualne cechy osobnicze pacjenta decydują o  ilości czasu niezbędnego do  wykonania zabiegu plastyki powłok brzucha. Całkowity czas zabiegu  plastyki powłok brzucha wynosi od dwóch do pięciu godzin. Mini- lub częściowa plastyka powłok brzucha wymaga dużo mniej czasu, bo zaledwie dwóch godzin.  Powszechnie stosuje się znieczulenie ogólne, rzadziej miejscowe.

Tradycyjna plastyka  powłok brzusznych, polega na poprowadzeniu  cięcia pomiędzy kośćmi miednicy tuż powyżej okolicy łonowej. Drugie cięcie jest zazwyczaj wykonywane wokół pępka i może zostać połączone z cięciem poniżej, układając się w kształt przypominający odwróconą do góry nogami literę „T”. Gdy cięcia zostaną wykonane, wówczas chirurg oddziela skórę od ściany brzucha. Biegnące pionowo mięśnie ściany brzucha zostają zwykle naciągnięte, a nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej usunięty. Wycina się nowy otwór na ponowne umieszczenie pępka, a potem zamyka cięcia przez założenie szwów.  Zazwyczaj na cięcia zakładane są opatrunki i czasowo w miejscach cięć mogą zostać włożone dreny, by zbierać wszelki nadmiar płynu co jest stanem normalnym w tego typu operacjach. Zabiegi częściowej lub miniabdominoplastyki wykorzystują tę samą ogólną technikę, jednak ze znacznie krótszymi cięciami i często bez drugiego cięcia wokół pępka.

Rekonwalescencja i postępowanie po operacji plastyki powłok brzucha.

Czasami zabiegi plastyki powłok brzucha przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym, inne zaś wymagają pobytu na oddziale. Powrót do domu może nastąpić w ciągu kilku godzin lub kilku dni po zabiegu. Po operacji brzuch jest obrzęknięty i można odczuwać pewien dyskomfort. W ciągu kilku pierwszych dni po powrocie do domu będzie Państwu potrzebna pomoc i opieka. W okresie kilku-kilkunastu dni od wykonania zabiegu może utrzymywać się zasinienie i będziemy odczuwać dyskomfort co jest normalnym objawem w tego typu procedurze. Pacjent po zabiegu otrzymuje leki niezbędne do właściwej rekonwalescencji. 

W przypadku użycia drenów zazwyczaj usuwa się je w ciągu czterech do siedmiu dni po zabiegu,  szwy zdejmuje się zwykle w przeciągu siedmiu do dziesięciu dni. Przez okres do dwóch tygodni mogą znaleźć zastosowanie plastry typu steri-strips, które pomogą utrzymać brzegi rany blisko siebie, a ubranie uciskowe należy nosić przez okres do ośmiu tygodni. 

Po zabiegu należy zacząć się poruszać tak szybko, jak to tylko możliwe lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Ma to na celu przyspieszenie procesu powrotu do zdrowia oraz zredukować ryzyko formowania się zakrzepów w kończynach dolnych. Początkowo stanie w pozycji wyprostowanej oraz siadanie mogą być utrudnione. Po kilku dniach  można zacząć korzystać z prysznica ale kąpieli należy unikać przez co najmniej dwa tygodnie.

Pacjenci wracają do zdrowia w różny sposób i w innym czasie ale większość chorych stara się  podjąć pracę  w ciągu dwóch do czterech tygodni od dnia operacji. W okresie do ośmiu tygodni  należy powstrzymać się od wykonywania ciężkich prac. W ciągu kilku miesięcy powinien ustąpić dyskomfort pooperacyjny, a z upływem czasu blizny przybiorą normalną barwę.

Ryzyko i powikłania plastyki powłok brzucha.

Każdy zabieg chirurgiczne niesie ze sobą pewnego stopnia ryzyko. Przed planowanym zabiegiem należy porozmawiać z chirurgiem na temat potencjalnego ryzyka oraz o możliwych powikłaniach związanych z operacją plastyki powłok brzucha.  Ponieważ istnieją pewne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko powikłań, należy udzielić lekarzowi wszelkich informacji na temat swojego stanu zdrowia zwłaszcza jeżeli mamy problemy z nadciśnieniem,chorobami serca,palimy papierosy, przyjmujemy leki, oraz jeżeli przechodziliśmy wcześniej  jakiekolwiek zabiegi chirurgiczne w miejscu lub w pobliżu miejsca, które ma być operowane.Można zredukować ryzyko, wybierając wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga plastycznego oraz postępując dokładnie z jego zaleceniami przed i pooperacyjnymi.

Możliwe powikłania lub zagrożenia:
 

  • niepożądane reakcje na znieczulenie,
  • zapalenie płuc,
  • krwawienie, zakrzepy, zasinienia,
  • opóźnione gojenie rany,
  • nagromadzenie się płynu,
  • zdrętwienie lub zmiany czucia,
  • zapalenie żył, obrzęk,
  • niepożądane reakcje na leki,
  • dodatkowe zabiegi operacyjne.
Cena obejmuje: Zabieg, znieczulenie, materiały + pobyt 1 doba/przy zabiegach w znieczuleniu ogólnym.


Warszawa


Dowiedz się więcej o ośrodku »

Powiązane usługi