Medical Tourism in Poland

innowacyjna gospodarka efrr

Sculptra (pakiet 3 zabiegów)

Rezerwuj

Brytyjsko - Polski Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatochirurgii, Kraków

Dowiedz się więcej o ośrodku »

Sculptra – Młodzieńczy owal twarzy
 
Sculptra – jest jedynym preparatem,stosowanym wmedycynie estetycznej, dzięki któremu można jednocześnie odbudować utraconą objętość owalu twarzy, likwidując przy tym fałdy, zmarszczki i powodując uniesienie lini zarysu twarzy.Jest to zabieg odtwarzający młodzieńczą krągłość twarzy.
 
Sculptra może być używana zarówno w przypadku wczesnych jak i późnych objawów starzenia się. Nie jest jednak klasycznym fillerem, jest generatorem wzrostu objętości i ilości włókien podporowych skóry. Jest produkowana z poly-L kwasu mlekowego, materiału używanego w regeneracji skóry i gojeniu ran.
 
Sculptra jest wstrzykiwana głęboko w tkanki w kolejności traconej objętości: okolica oczu, skronie,  policzki, obszar pomiędzy nosem a ustami.
 
Rezultat zabiegu nie jest widoczny od razu – dopiero po około 4-6 tygodni. Wynika to z przemian jakie zachodzą w skórze. Efekt liftinu pojawi się po kolejnej wizycie u specjalisty medycyny estetycznej i podaniu preparatu w wymagane miejsca.
 
Zazwyczaj potrzebne są trzy iniekcje, których rezultat utrzymuje się nadzwyczaj długo – około 4 lat. Sculptra powoduje zwiększenie grubości skóry o około 50%, co wyraźnie redukuje głębokość linii i fałd.
 
Tak jak w przypadku innych preparatów tak i  Sculprty wymieniane są przeciwwskazania do wykonania zabiegu: ciąża, karmienie piersią, zaburzenia auto-immunologiczne oraz poważne choroby jakiejkolwiek natury. W Anglii preparat ten używany jest również do redukcji „piętna” AIDS poprzez przywrócenie pacjentom pełnej objętości ich twarzy. PLLA ( Sculptra) używana jest na świecie od 10 lat, dzięki czemu ma doskonały profil bezpieczeństwa.
 
Kilka lat temu zostało opisane zjawisko utraty podściółki tłuszczowej w starzejącej się twarzy. W tej okolicy tłuszczyk rozłożony jest w bardzo charakterystyczny sposób – w kilku osobnych „pakietach”, które zanikają w określonej kolejności. Co więcej jego utrata często połączona jest z nierównomiernym rozrostem jego depozytów w innych, znacznie mniej atrakcyjnych częściach, np. w linii żuchwy.
 
Tłuszczyk okalający oczy zaniknie jako pierwszy, często w okolicach 20 roku życia. Afirmuje się to w postaci zmęczenia, dołków i cieni pod oczami. Policzki to kolejny obszar. Utrata ich objętości jest
 
pierwszą, zauważalną oznaką upływu czasu. Miejsce między nosem a ustami oraz boki twarzy, skronie, okolice uszu to obszary kontynuujące owy proces. W rzeczywistości skóra pokrywająca podściółkę tłuszczową nie rozciąga się, ale traci swoją podporę i zawiesza się na wypukłościach kostnych. Prawdziwe „opadanie” w połączeniu ze zmniejszającą się objętością rozpoczyna się w około 7 lat później. Owal twarzy traci miękkość rysów, padające światło rozprasza się tracąc jasność w centralnej części twarzy, tworząc mnóstwo niechcianych kontrastów – twardość życia odciska na nas widoczne piętno. Wczesne oznaki utraty objętości mogą być poddawane zabiegom z klasycznymi  fillerami z kwasem hialuronowym. Dają one natychmiastowe rezultaty, które utrzymują się przez około 8 – 12 miesięcy.

Cena dotyczy trzech zabiegów, w odstępach 6-8 tygodni.
 


Kraków


Dowiedz się więcej o ośrodku »